Ķīniešu kultūra šobrīd ir viena no senākajām uz planētas. Šajā valstī tūkstošiem gadu dzīvoja daudzi dažādi gudrie, kuri dalījās savās zināšanās un dzīves gudrībās, ir pienācis laiks jums par to uzzināt. Citāti, ko esam jums sagatavojuši, jums to palīdzēs.
“Esiet elastīgs kā niedre, nevis stingrs kā koks. Izvairieties no konfliktiem un pielāgojieties mainīgajiem apstākļiem . ” Šie ir Lao Tzu vārdi, kas vienmēr jāatceras, kad kāds mēģina jūs izprovocēt uz negatīvām emocijām, vai arī, ja dzīvē šobrīd viss ir slikti. Koks pēc sitiena var nolūzt, bet niedre izlocīsies un spēs mīkstināt jebkuru sitienu. Mēģiniet līdzināties viņam. Tas palīdzēs jums ietaupīt enerģiju, to netērējot.
“Labākais veids, kā paredzēt nākotni, ir to izveidot pats.” Tā saka ķīniešu sakāmvārds. Cilvēki ir tik aizņemti ar prognozēm, ka sāk aizmirst, ka katrs cilvēks ir patiesais savas laimes un rītdienas dzīves, savas rītdienas pasaules un vides radītājs. Mūsu dzīve nav noteikta. Tas ir radīts tieši šeit un tagad.
“Laime nenāk pie tiem, kas to meklē. Tas parādās tajos, kuri zina, kā gūt prieku no mazā, ” – Konfūcijs. Noteikti ņemiet vērā šo frāzi. Nav iespējams atrast laimi kādam, kas to meklē, kā kaut kādu dārgumu. Tā veidojas no mazajiem priekiem un pozitīvajām lietām, ko atrodam apkārtējā pasaulē.
Konfūcijs teica: “Dari labu, negaidot pateicību. Tas dos jums prieku un laimi . ” Ja mēs kaut ko darām ar savtīgiem motīviem, tas var mūs ļoti sarūgtināt. Kad jūs darāt labu tikai tāpēc, lai redzētu smaidu cilvēka sejā, tad jūs saņemat visu uzreiz. Jums vienkārši nav jāgaida. Šī iemesla dēļ nesavtīga laipnība daudziem cilvēkiem bieži kļūst par ieradumu.
Turpinājums nākošajā lapā…